O mnie

dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska

@Pani Zuzia

Jestem doktorem nauk społecznych, byłam doktorantką prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z którą współpracuję od ponad dekady. W sieci odbiorcy kojarzą mnie jako @pani__zuzia, autorkę projektu #20minutdlaMATEMATYKI, którego celem jest inspirowanie nauczycieli i rodziców do edukacji matematycznej najmłodszych wykorzystując codzienne sytuacje życiowe, co uważam za najbardziej skuteczne i pożyteczne życiowo. Jestem asystentem w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. m. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Napisałam bestsellerowy poradnik dla rodziców i nauczycieli „RUCH + MUZYKA = MATEMATYKA”, który jest - w moim odczuciu - odpowiedzią na problemy współczesnych problemów wychowania przedszkolnego i edukacji małych dzieci.

Te problemy są podyktowane przedłużającym się stanem pandemii, który zabrał większości dzieci na jakiś czas możliwość zaspokojenia potrzeby ruchu, a także rozwijającej się technologii wkraczającej już od najmłodszych lat do codzienności dziecka, jak również wszędobylskich kart pracy. Autorem muzyki dołączonej do propozycji zabaw zawartych w książce jest Miłosz Konarski w sieci znany jako Pan Miłosz.
Z wykształcenia jestem terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju, pedagogiem specjalny, nauczycielem wychowania przedszkolnego, nauczycielem rytmiki. Skończyłam studia ze wspomagania zadatków uzdolnień matematycznych. Ukończyłam I i II stopień szkoły muzycznej. Głównymi nurtami moich zainteresowań badawczej i zawodowej działalności jest edukacja matematyczna z wykorzystaniem metody Dziecięcej Matematyki® oraz edukacja muzyczna.

W 2021 roku z wyróżnieniem obroniłam rozprawę doktorską zawierającą innowacyjne badania, której tytuł brzmi: Zadatki uzdolnień matematycznych u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Diagnoza i formy ich rozwijania, której promotorem była prof.  dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

Moje zainteresowania zadatkami uzdolnień matematycznych zaczęły się od uczestnictwa w 2011 roku  w projekcie „Rozpoznawanie uzdolnień matematycznych w olsztyńskich przedszkolach. W 2014 roku poprowadziłam pilotażowe badania rozpoznawania uzdolnień matematycznych u dzieci z niepełnosprawnościami, co sprawiło, że postanowiła zająć się tym tematem na szerszą skalę.

Od wielu lat prowadzę zajęcia  zajęcia z  matematyki z uczniami klas I-VI objętymi edukacją domową (w tym również z dziećmi z niepełnosprawnościami). W swojej pracy wykorzystuje metody prof. dr hab. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zastosowania Dziecięcej Matematyki w praktyce uczyłam się od samej prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, jak i na wielu kursach prowadzonych przez Panią Ewę Zielińską. 

Od początku zawodowej pracy jestem związana z Przedszkolem Szesnastka im. Ireny Kwintowej w Olsztynie, gdzie prowadziłam zajęcia z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz byłam nauczycielem wychowania przedszkolnego.

Drugim - ale równie ważnym obszarem zainteresowań mojej pracy jest edukacja muzyczna dzieci. Skończyłam I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie waltorni. Na studiach licencjackich zrobiłam specjalizację z wykorzystania metody C. Orffa w zajęciach muzyczno-ruchowych. Dawniej prowadziłam rytmikę w kilku warszawskich przedszkolach. Obecnie szkolę nauczycieli z prowadzenia zajęć muzyczno-ruchowych w przedszkolu.

Na stałe w roli autora artykułów współpracuję z:

  • Bliżej Przedszkola
  • Remedium
  • Onet.pl

Pani Zuzia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Projekt i wykonanie strony: